27 Aralık 2008 Cumartesi

unutamıyorum işte-2

DAĞLAR KIZI REYHAN
aslında filmimizi bu denli etkileyici kılan,Kamuran Akkor'un tadına doyulmaz yorumu ve şarkılarıla filme kattığı ruhtur. film zaten "reyhan" şarkısı üzerine kurulu. kartal tibet'in delici bakışlarına bol bol yer verilen filmi değerli kılan elbetteki naif, kırılgan, zarif, güzel, o meşhur seslendirmeyle daha da şirinleşen filiz akın...

efendim,fakir kız ve fakir oğlan,mehmet ve reyhan, birbirini seven ve evlilik planları yapan bir çifttir. ancak reyhankızımız biraz şöhret heveslisidir. kötü gazino patronu (metin serezli) reyha'a göz koyar ve mehmet'in cebine uyuşturucu koydurarak demir parmaklıklar ardına yollar.

mehmet hapiste sevgili nubar terziyan'dan kumaın inceliklerini öğrenerek, bir yandan da büyük bir kinle bileylenerek dışarıya hazırlanır ve uygun bir fırsatı bulunca da gazinocu abimizin karşısına çıkar ve maının yarısını zar atarak elinden alır.

bu sürede reyhan'ın mehmet'ten bir oğlu olur (ömercik). mehmet'e ilk anda kanı ısınan ömercik, kısa bir süre sonra onun gerçek abası olduğunu öğrenir. aşk kine galip gelir ve mehmet'le reyhan biraraya gelmeye çalışırlar ancak bu o kadar kolay olmayacaktır.


kamuran akkor'un filmde seslendirdiği o güzelim şarkılarından "reyhan" .. zevkle dinleyin gari... ne varsa eski topraklarda var...

1 yorum:

içimden geldiği gibi *** dedi ki...

hehehe valla sen yazdıkça hatırlıyorum...bir kaç kerede izlemişliğim var..